Четвърти пореден успех за Академик (Свищов)

Академик (Свищов) надви Вихър (Славяново) с 2:1за четвърта поредна победа. Срещата от шестия кръг на Северозападната Трета лига се проведе в град Левски, заради наказание „лишаване от домакинство“ на славяновския тим.

„Студентите“ наклониха везните в своя полза още до средата на първата част. Димитър Николов откри головата им сметка след отличен пробив и центриране от дясно на Владислав Георгиев в 10-ата минута. Съавторът на първото попадение показа, че може и да реализира, като разтресе мрежата на съперника с шут от границата на наказателното поле в 28-ата минута за 0:2. Вихър не се отказа и в средата на втората част върна един гол с удар от фаул на титулярния си изпълнител на наказателни удари Цветан Петров – 1:2. Този резултат се запази до последния съдийски сигнал.