Академик (Свищов) удари Локо (Мездра)

Академик (Свищов) спечели у дома с 3:2 срещу Локомотив (Мездра). Срещата е от петия кръг на Северозападната Трета лига. Общо три дузпи и незачетен гол за гостите. Заслужен успех за селекцията на Радостин Александров с оглед събитията на терена. Капитанът й Иван Ганев откри резултата от дузпа в 27-ата минута. От бялата точка изравни и Васил Калоянов, в последните секунди преди почивката. След нея „студентите“ материализираха предимството си. Момчил Емилев отново даде преднина на Академик с попадение в 54-ата минута.

В 75-ата пък Калоян Митев направи 3:1 след асистенция на Станислав Петков. Само след 180 секунди, Калоянов върна интригата с второ попадение от дузпа. „Железничарите“ тръгнаха в атака, а съперника им проведе опасни контраатаки. Резултата обаче се запази.