Академик (Свищов) спечели в град Левски

Академик (Свищов) победи в Левски едноименния тим с 2:0. Срещата е от третия кръг на Северозападната Трета лига. Йордан Желев е герой за гостите с двете си попадения. Заслужен успех за селекцията на Радостин Александров. Момчил Емилов пропусна да опъне мрежата на левскарите още в началните секунди. В 35-ата минута Борислав Марков изведе Желев и той откри резултата. После Емилов отново се размина с гола.

В 53-ата минута Димитър Николов изведе Кристиян Иванов, последва удар, вратаря изби и Желев реализира за втори път. „Студентите“ спазиха правилото си, провеждайки последната третина от двубоя с юноши. Четирима бяха на терена.