Унгария и Чехия забравиха за приятелството в здрав сблъсък

Съперникът на България в европейските квалификации Унгария завърши 1:1 с Чехия в контрола в Будапеща. Макар мачът да беше с приятелски характер, на терена нещата не стояха по този начин, защото двата тима хвърлиха доста усилия в единоборствата и на моменти прекрачваха границата на позволеното. Показателно за това са седемте жълти картона, които реферът раздаде.

Унгарците заложиха на основните си футболисти, докато чехите започнаха предимно с резервите си.

“Маджарите” имаха превъзходство през първото полувреме, но два пропуска направи Роналд Шалай, като при единия - още в 10-ата минута, той се беше оказал сам срещу вратаря под ъгъл и не успя да го преодолее.

Все пак футболистът на Фрайбург се реваншира с гол за 1:0 в 52-рата минута след асистенция на Милош Керкез от Борнемут.

Десетина минути след това обаче централният бранител на унгарците Адам Ланг допусна грешка при игра с глава, което позволи на Вацлав Юречка да изравни, като това се случи в 63-тата минута.

Следващият двубой на Унгария е срещу Сърбия на 14 октомври, като той е ключов в борбата за класиране на еврофиналите.

Чехите пък са група “Е”, където се борят основно с Албания и Полша.