Жиру ще пропусне мача с Германия, но ще се подготвя за Дербито на Милано

Нападателят на Франция Оливие Жиру е напуснал лагера на тима и така няма да участва в контролата срещу Германия, която е във вторник вечер, съобщава “Екип”.

Жиру е спокоен, че ще е на линия за дербито с Интер

Както е известно, 36-годишният футболист изкълчи левия си глезен и беше принудително заменен още през първото полувреме при победата с 2:0 над Ейре. Вчерашните му прегледи не са показали сериозно нараняване, но все пак се очаква той да се прибере в Милано още днес като предпазна мярка. Жиру се надява, че ще може да играе за Милан в градското дерби срещу Интер, което ще се проведе следващата събота. Затова намерението му е да се включи в отборната тренировка в четвъртък, твърди “Гадзета дело спорт”. Ветеранът е твърд титуляр за тима, като от началото на сезона има 4 гола в 3 мача.

Снимки: Imago