Илиян Радулов отпадна драматично на четвъртфиналите на двойки на US Open

Българинът Илиян Радулов отпадна драматично на четвъртфиналите на двойки на Откритото първенство на САЩ по тенис за юноши и девойки.

Поставените под №2 на двойки при юношите Илиян Радулов и Жоао Фонсека от Бразилия отстъпиха с 4:6, 6:4, 8-10 от Макс Далин от Швеция и Оливер Оякаар от Естония.

Далин и Оякаар взеха първия сет с единствен пробив в десетия гейм, а във втората част българинът и бразилецът поведоха с 3:1 и запазиха аванса си до края, за да изравнят резултата. Решителният шампионски тайбрек до 10 точки премина много оспорвано и равностойно, но след 8:8 точки шведът и естонецът взеха две поредни разигравания, а с това и мача.

Така българското участие в Откритото първенство на САЩ по тенис за този сезон приключи.

В понеделник Радулов ще се присъедини към националния отбор на България за Купа "Дейвис". Страната ни ще бъде домакин на срещата с Казахстан от световното отборно първенство за мъже на 16-17 септември в София. Двубоят ще се играе на клей на ОББ Български национален тенис център (БНТЦ) в Борисовата градина. Мачовете на 16 септември (събота) ще започнат в 12.00 часа, а на 17 септември (неделя) в 11.00 часа.