Супер гол донесе точка на Албания срещу Чехия насред Прага

Албания измъкна ценна точка от гостуването си на лидера в група "Е" Чехия от 5-ия кръг на европейските квалификации. Балканците се добраха до реми 1:1, а героят на мача бе Недим Байрами, който отбеляза изключително красиво изравнително попадение за гостите в 66-ата минута. Преди това Вацлав Черви бе открил резултата за домакините, които обаче не успяха да удържат победата и трябваше да се задоволят само точка.

Чехия можеше да поведе в резултата в началото на втората част, но попадение на Лукаш Провод бе отменено заради засада.

Все пак домакините успяха да вземат преднина в 56-ата минута. Тогава Томаш Соучек с прекрасен пас изведе Вацлав Черни в близост до вратата, той се обърна и стреля за 1:0.

Десет минути по-късно обаче Албания се върна в мача. Недим Байрами вкара страхотен гол с изстрел от около 25 метра, с който не остави шансове на вратаря на съперника.

След това реми статуквото на върха се запазва. Чехия държи първата позиция с 8 точки, пред Албания със 7.