Елизара Янева се класира за втория кръг при девойките на US Open, Денчева и Иванова отпаднаха

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл при девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис. Българката победи в първия си мач от турнира американката Миа Слама с 6:1, 6:3 за 91 минути.

След 3:3 в първия сет Янева спечели три поредни гейма, за да поведе в резултата. Тя продължи да доминира и загуби само един гейм във втората част.

Следващата съперничка на българката ще бъде номер 6 в схемата и 9-а в световната ранглиста Ена Коике от Япония.

Росица Денчева се класира за втория кръг на US Open

Другите две националки Росица Денчева и Ива Иванова отпаднаха от надпреварата. Денчева загуби във втория кръг от четвъртата поставена в схемата Сара Сайто (Япония) с 1:6, 2:6 за 76 минути, а Ива Иванова претърпя поражение от участващата с "уайлд кард" 166-а в световната ранглиста Виктория Осуигве (САЩ) с 2:6, 4:6 за 79 минути.

По-късно в днешната програма Росица Денчева и Елизара Янева ще играят в турнира на двойки при девойките срещу вторите в схемата японки Саяка Иши и Ена Коике.