РБ Лайпциг спря брутално полета на Унион насред "Старото лесничейство"

РБ Лайпциг победи с  убедителното 3:0 като гост Унион (Берлин) в един от най-интересните мачове от 3-тия кръг на Бундеслигата. Попаденията за "биковете" отбелязаха Шави Симонс (51') и Бенямин Шешко (85', 87'). Червен картон пък получи нападателят на Унион Кевин Фоланд (64').

Още в 13-ата минута домакините имаха добра възможност, като Кевин Фоланд стреля опасно, но Янис Бласвих успя да спаси. Пет минути по-късно пък Шави Симонс от РБ Лайпциг отправи хубав далечен шут, но вратарят на Унион Фредерик Ронов успя да избие в корнер. Това бяха и най-добрите положения през равностойната първа част.

През второто полувреме обаче РБ Лайпциг успя да нанесе своя удар. В 51-вата минута Бенямин Хенрикс подаде добре към Шави Симонс, който отново пробва страхотен далечен шут и този път не остави шансове на Ронов - 0:1 за "биковете"!

Ситуацията за домакините се утежни още повече след 12 минути по-късно Кевин Фоланд бе изгонен с директен червен картон за много грубо нарушение срещу Мохамед Симакан. Това сякаш окончателно пречупи домакините, които инкасираха още две попадения. Пет минути преди края на редовното време след добра контраатака Шави Симонс изведе резервата Бенямин Шешко, който с хубав удар и с помощта на десния страничен стълб направи 0:2. В 87-ата минута отново словенецът се разписа, след като направи двойно подаване с Дани Олмо и с удар с глава намери отново мрежата на Ронов за крайното 0:3.

Така РБ Лайпциг постигна убедителна победа и сложи край на невероятната серия на Унион (Берлин) от 24 мача без загуба като домакин. "Биковете" заемат 4-о място във временното класиране с втора поредна победа, а берлинчани са непосредствено след тях в класирането.

Снимки: Imago