Холанд: Мисля, че второто ни попадение срещу Фулъм беше от засада

Ерлинг Холанд призна, че Фулъм има право да се ядосва заради спорния втори гол на Манчестър Сити в съботния сблъсък от Висшата лига на стадион "Етихад". Норвежкият нападател отбеляза хеттрик, а шампионът Сити в крайна сметка спечели с 5:1 над лондончани, но мачът беше съпътстван от спорен инцидент точно преди полувремето.

Нейтън Аке вкара с глава в петата минута на добавеното време на първата част, но Мануел Аканжи, който игра с топката и влияеше върху реакциите на вратаря Бернд Лено, бе в засада. Въпреки разглеждането със системата за видеоарбитраж (ВАР), голът бе признат и Сити поведе с 2:1 в края на първото полувреме, а през второто последва хеттрик на Ерлинг Холанд.

"Мисля, че беше засада. Чувствам се зле заради тях. Сигурно е ужасно чувство за Фулъм", каза норвежецът пред beIN Sports.

"Върнах се", добави Холанд, който вкара 52 гола миналия сезон.

"Винаги съм гладен за победи. Нов сезон е и съм готов. Започнахме малко небрежно, но завършихме по добър начин. Беше важно да спечелим четири от четири. Отиваме за мачовете на националните си отбори след наистина добър старт", добави той.

Победата на Сити беше втората без мениджъра Пеп Гуардиола на тъчлинията, тъй той продължава възстановяването си от операция на гърба. Испанецът се очаква да се завърне за гостуването на Уест Хам след две седмици.

"Мисля, че ни липсва. Ние също му липсваме, така че очакваме с нетърпение да се върне", каза още Холанд.

Снимки: Imago