Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна

Хофенхайм с пълен обрат над Волфсбург

Хофенхайм постигна пълен обрат и триумфира с 3:1 в домакинството си на Волфсбург в мач от третия кръг на Бундеслигата. Тиаго Томаш изведе “вълците” напред, но Джон Антъни Брукс (45’), Максимилиан Байер (60’) и Роберт Сков (74’) преобърнаха двубоя.

Двубоя не предложи много емоции на феновете в първия си половин час. Тогава се стигна до 36-ата, когато Томаш демонстрира отлична техника в наказателното поле, след което отбеляза впечатляващ гол, като не остави шансове на вратаря. Футболистите на Пелегрино Матарацо възстановиха равенството в добавеното време на първата част, когато Мариус Бюлтер подаде отлично в наказателното поле, където намери Джон Антъни Брукс, който отблизо реализира за 1:1.

Домакините изпуснаха възможност да излязат напред в 55-ата минута, когато Флориан Грилич не успя да се възползва от центриране в пеналта. Именно това се случи пет минути по-късно, когато Байер демонстрира хладнокръвие и с изстрел от движение направи 2:1. Играчите на Хофенхайм стигнаха до трети гол петнайсет минути преди края на редовното време, когато Андрей Крамарич върна добре назад към Роберт Сков, който с удар от движение намери горния десен ъгъл за 3:1. Ситуацията бе прегледана и с ВАР, но попадението остана. В добавеното време на срещата двата тима си размениха по още едно попадение, но и двата гола бяха отменени поради засада.

Снимки: Gettyimages