Реал Сосиедад и Гранада превърнаха "Реале Арена" в стрелбище и си вкараха осем гола

Реал Сосиедад ненесе сериозно поражение на Гранада и ги победи с 5:3 в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Такефуса Кубо (9’, 44’) се отличи с две попадения за домакините, а по едно добавиха Мартин Субименди (59’) и Андер Баренечеа (67’), а Мики Бош (76’) добави автогол. Робин Льо Норман (35’ авгогол) Лукас Бойер (84’), Браян Сарагоса (90') пък бяха автори на попаденията за тима на Пако Лопес.

Футболистите на Иманол Алгуасил успяха да излязат напред преди да са изминали и десет минути от двубоя, когато Такефуса Кубо бе изведен отлично зад гърба на отбраната, а Мигел Рубио покри засадата. Японецът напредна и с удар с левия крак откри резултата за 1:0.

Гостите от Гранада възстановиха равенството в 36-ата минута, когато доста фалцирано изпълнение на корнер прати топката към вратата, тя се отби в тялото на Робин Льо Норман и влетя в мрежата за 1:1. Радостта на гостите обаче трая по-малко от десет минути на сцената отново излезе Такефуса Кубо, който отново изведе своя тим напред след хубав удар с левия крак, който рикошира и в тялото на играч на Гранада, за да стане неспасяема в крайна сметка за вратаря Раул Фернденс.

Играчите на Реал Сосиедад нанесоха нов двоен удар след почивката. Първо Мартин Субименди реализира много красиво трето попадение след час игра с удар от границата на наказателното поле. По-малко от десет минути след това Андер Баренечеа бе изведен изключително технично от Оярсабал и озовал се в много добра позиция реализира четвърто попадение. Все пак останаха сериозни съмнения дали Баренечеа не е бил в засада, но след преглед с ВАР попадението остана.

Петнайсет минути преди края на редовното време отново Кубо бе в основата на пето попадение за футболистите на Иманол Алгуасил, когато той пое една лошо отбита след центриране топка и стреля, кълбото се отклони в крака на Мики Бош и отново се озова в мрежата зад Раул Фернандес.

Лукас Бойе вкара ново попадение за Гранада в 84-ата минута, за да направи загубата за гостите малко по-почетна. В добавеното време домакините пропуснаха на контраатака още няколко великолепни възможности да спечелят и с по-голяма разлика. Гостите обаче демонстрираха изненадващ отказ да се откажат от борбата и дори вкараха още един гол дълбоко в добавеното време чрез Браян Сарагоса, който обаче единствено оформи крайния резултат на 5:3.

Снимки: Gettyimages