Хеттрик на Холанд пречупи Фулъм, за да продължи перфектния старт на Манчестър Сити

Шампионът Манчестър Сити остана със стопроцентов актив и след четвъртия кръг на Премиър лийг, след като днес "гражданите" надделяха с 5:1 над Фулъм на "Етихад Стейдиъм". Двубоят бе труден за "гражданите" само през първата част. Хулиан Алварес откри в 31-вата минута след асистенция на Ерлинг Холанд, но само две минути по-късно Тим Рийм изравни. В добавеното време на първата част Нейтън Аке възстанови преднината на Сити след много спорен гол, който гостите смятаха, че трябва да бъде отменен заради това, че Мануел Аканжи, който бе в положение на засада, пречеше на видимостта на Лено в ситуацията. Голът обаче бе признат, което явно пречупи лондончани, които след почивката не успяха да се противопоставят. Манчестър Сити пък заигра много по-уверено и стигна до изразителен успех след хеттрик на на Холанд (58', 70'-дузпа, 95'), който вече има шест попадения в Премиър лийг през този сезон след четири изиграни кръга.

Джосеп Гуардиола отново не беше на пейката на Сити, тъй като се възстановя от операция в гърба. Неговият асистент Хуанма Лило бе направил три промени в сравнение с мача с Шефилд Юнайтед. Мануел Аканжи и Фил Фоудън, които преди седмица пропуснаха срещата заради стомашни проблеми, се завърнаха. Жереми Доку дебютира за "гражданите", заменяйки Бернардо Силва, а най-новото попълнение - Матеус Нунеш. остана на пейката за началото и така и не записа първи минути с екипа на "гражданите". Там бе и Йошко Гвардиол. Джак Грийлиш дори не беше в групата за днешната среща.

Четири промени имаше в състава на Фулъм в сравнение с дербито с Фулъм за "Карабао Къп". Лено, Перейра, Хименес и Рийм се завърнаха. Новото попълнение Алекс Иуоби не бе в групата, а друг от летните трансфери - Тимоти Кастан, остана на пейката за началото. Жоао Палиня, чийто трансфер в Байерн (Мюнхен) пропадна в последния момент, също очаквано не бе в състава за днешния двубой.

"Гражданите" започнаха на ниско темпо за своите стандарти, а лондончани владееха много спокойно топката - в над 40% от времето, което направи двубоя доста скучен в първите 25 минути. В 26-ата Доку показа силата си един на един, преминавайки покрай Тете отляво. След това центрира, топката стигна до Фоудън, който проби добре между бранителите на Фулъм, но реши да потърси Холанд, което се оказа грешно решение. В 31-вата Ковачич успя да изведе Холанд на ръба на засадата. Норвежецът центрира ниско през краката на Диоп към Алварес, който засече отблизо за 1:0.

Само две минути след това Фулъм изравни. Хименес засече от въздуха центриране от корнер, Едерсон изби, макар и не много добре, а Тим Рийм направи добавка на сантиметри пред голлинията.

До почивката двубоят продължи да бъде доста равностоен. В добавеното време Фоудън центрира много добре към далечната греда, но в последния момент Диоп отклони с глава преди с топката да играе Холанд. При последвалия корнер се стигна до втори гол за шампионите. Аке прати топката с глава във вратата на Лено, но пред стража бе Аканжи, който бе в позиция на засада и направи движение в опит да се отмести от топката, която премина между краката му. Във Фулъм бяха сигурни, че голът ще бъде отменен, тъй като бранителят влияе, пречейки на видимостта на Лено, но ВАР зачете попадението, което бе бурно оспорвано от Марко Силва и гостите.

Сити започна доста по-спокойно и уверено второто полувреме, като домакините вече владееха топката далеч повече от своя съперник. В 59-ата минута Алварес опита с едно докосване да изведе Холанд, топката рикошира в крака на Рийм и наистина се озова на пътя на норвежеца, който я пусна с лекота покрай Лено, след като остана очи в очи с него.

В 67-ата минута Диоп събори с наказателното поле Алварес - дузпа за Ман Сити. Холанд този път бе безпогрешен от бялата точка, след като изпусна дузпа в двубоя с Шефийлд Юнайтед - 4:1. Това бе пети гол за норвежеца в Премиър лийг от началото на този сезон.

Двубоят се доиграваше до края, но в добавеното време Холанд все пак оформи своя хеттрик, който е седми за него с екипа на Манчестър Сити. Норвежецът добре се придвижи в наказателното поле и засече центриране по земя на Серхио Гомес.

Снимки: Gettyimages