След срещата на БФС с професионалните клубове

Кадис вгорчи ситуацията във Виляреал още повече

Кадис надделя с 3:1 над Виляреал в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Домакините затвърдиха добрия си старт на сезона, като успяха да осъществят и пълен обрат в днешния двубой с попадения на Кристофер Рамос (18’), Дарвин Мачис (30’ дузпа, 50’), след като “жълтата подводница” бе излязла напред благодарение на Александър Сьорлот. Гостите пък бяха принудени да играят с човек по-малко повече от час, тъй като Алфонсо Педраса бе изгонен в 22-ата минута.

Двата отбора си размениха по едно бързо попадение за по-малко от двайсет минути, като първо Сьорлот даде преднина на Виляреал, но само осем минути по-късно равенството бе възстановено от Крис Рамос, който се възползва от отбита топка след удар на Алкарас и я прати в мрежата за 1:1.

Малко след това Педраса вгорчи ситуацията за момчетата на Кике Сетиен след много необмислен фал и бе пратен под душовете от съдията още в 22-ата минута. Съдията Хуан Пулидо пък се превърна в главно действащо лице в двубоя, след като по-малко от десет минути след това отсъди и дузпа в полза на домакините, която бе реализирана от Дарвин Мачис. Минута или две след пълният обрат бе отменен нов гол на домакините. Точка на спора бе сложена пет минути след началото на втората част, когато отново Дарвин Мачис си освободи много добре място на границата на наказателното поле и отбеляза втория си гол в срещата за 3:1.

По този начин Кадис затвърди добрия си старт и успя да събере седем точки в първите си четири двубоя в първенството. Виляреал пък е на другия край на емоционалната скала и вече има три поражения в четири двубоя.

Снимки: Gettyimages