Марсилия загуби точки срещу 10 от Нант

Нант и Марсилия не успяха да се победят в откриващия мач от 4-ия кръг на Лига 1. Срещата помежду им на "Стад де ла Божоар" завърши 1:1, от което по-доволни със сигурност са домакините. Те губеха в резултата и бяха с човек по-малко от самото начало, но стигнаха до точката.

Марсилия започна много агресивно и поведе в 4-ата минута с гол на Исмаила Сар. Сенегалецът се разписа с мощен шут под гредата, след като преди това стражът на Нант Реми Дешан отрази удар на Витиня. Само пет минути по-късно 17-годишният халф на "канарчетата" Бастиен Мьопию получи директен червен картон и усложни задачата на тима си.

Последва натиск на гостите и пропуски на Пиер-Емерик Обамеянг и Сар. Нант рядко атакуваше, но успя да изравни при една от малкото си възможности пред вратата, пазена от Пау Лопес. Това се случи в 39-ата минута, когато Мостафа Мохамед получи пас от Моузес Симон и прати топката в мрежата.

След почивката Марсилия тотално доминираше, но неточни удари на Обамеянг, Илиман Ндиайе и Шансел Мбемба лишиха тима от победата. Съставът на Марселино е лидер в класирането с 8 точки, но и мач повече от преследвачите си, а Нант се намира на 15-ата позиция и е един от отборите без победа от старта на сезона.