Фиорентина успя да компенсира изоставането си след почивката

Фиорентина успя да се класира за групите на Лигата на конференциите. Два гола през второто полувреме осигуриха на "виолетовите" победата с 2:0 над Рапид (Виена). Италианците бяха загубили първия мач с 0:1, но си свършиха работата в реванша и отстраниха съперника си.

Двубоят във Флоренция започна с атаки и към двете врати. Рапид можеше да поведе още в седмата минута, кога Майулу удари греда. След тази ситуация домакините създадоха няколко положения. Удар на Бираги облиза гредата, а Грюл пропусна добра възможност за гостите.

Нзола бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее, а малко след това топката бе изчистина малко пред голлинията на Рапид. Нико Гонсалес също пропусна добра възможност. Фиорентина стигна до изравняването на общия резултат в 59-ата минута. Тогава след центриране на Бираги Ауер бе близо до това да си отбележи автогол. Хедъл предотврати това, но вратарят нямаше какво да направи при добавката на Гонсалес.

В 67-ата минута домакините бяха близо до втори гол. Вратарят излезе да посрещне резервата Белтран, който подаде на Бонавентура, но бранител успя да се намеси в последния момент. Мощен удар на Мандрагора пък разстресе гредата. Малко преди края "виолетовите" получиха дузпа за игра с ръка на Сатълбергер и Нико Гонсалес бе точен от бялата точка.

Снимки: Imago