ПАОК разби на пук и прах мечтите на Хартс

ПАОК се класира за груповата фаза на Лигата на конференциите, след като разби с 4:0 Хартс в реванш от плейофния кръг на третия по сила клубен турнир на УЕФА. Гърците, които спечелиха и първия мач след обрат в Единбург, поведоха с 2:0 още до 23-тата минута и на практика решиха всичко още до почивката. Тайсон откри, след като изпълни хитро фаул, топката премина между краката на Шанкланд и влезе до далечната греда. Седем минути след това Брендън Томас удвои след много красиво изпълнени с гръб към вратата. След почивката Янис Константелиас направи 3:0 след грешка в защитата на Хартс. Дълго подаване напред бе пропуснато от Роулес, след което Шваб намери Константелиас, който не сгреши от вратарското поле. Тайсон оформи крайния резултат с втория си гол, дошъл след контраатака и размяна на подавания с Томас.

Хартс много рядко се опитваше да застраши вратата на ПАОК и логично отпадна. Все пак Селтик, Рейнджърс и Абърдйин ще защитават честта на шотландския футбол в европейските клубни турнири.