Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Сепси отпадна от ЛК на крачка от групите след загуба от друг европейски кошмар на ЦСКА - София

Отборът на Сепси, който детронира от Лигата на конференциите българския вицешампион ЦСКА - София, отпадна на крачка от груповата фаза на третия по значимост турнир, организиран от УЕФА, след като загуби реванша в плейофа с 2:3 от друг европейски кошмар на родния 31-кратен първенец - Бодьо/Глимт. Първият двубой завърши 2:2 и така румънците отпаднаха с общ резултат 4:5.

Домакините от Норвегия вкараха два бързи гола в средата на първата част, като точни бяха Сондре Сьоли (24') и Амал Пелегрино (29'). Пелегрино дори се бе разписал в 12-ата минута, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR, съдията отмени попадението му.

Това изигра ключова роля, защото гостите не се изплашиха от изоставането си от два гола и се съвзеха сравнително бързо, успявайки да върнат един гол до почивката благодарение на Исника Алими (42').

Попадението даде импулс в играта на гостите и те успяха да изравнят веднага след почивката с гола на Роналд Варга (46'). До нови голове в редовното време не се стигна и нещата опряха до две продължения по 15 минути.

Там двата отбора се надлъгваха и изчакваха противника да сгреши. Грешката допуснаха румънците, които нарушиха играта в собственото си наказателно поле и Амал Пелегрино оформи (100') крайното 3:2 след точно изпълнена дузпа.

Нервите на гостите не издържаха и те дори завършиха мача с 10 души, след като в 121-ата минута Мариус Стефанеску получи втори жълт картон.

Така Бодьо/Глимт отново ще играе в Лигата на конференциите, докато Сепси ще пропусне същинската фаза от европейските клубни турнири въпреки силното си представяне в квалификационните кръгове.