Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Бивши играчи на Ман Ю класираха Бока на полуфинал

Грандът Бока Хуниорс се класира на полуфинал в Копа Либертадорес, след като надви с дузпи  Расинг в аржентинския четвъртфинал от турнира. Двата мача завършиха без голове и реваншът трябваше да се реши след изпълнение на 11-метрови наказателни удари. Бока спечели с 4:1, като по този начин в "Ла Бока" продължават да мечтаят за най-престижния турнир на клубно ниво в Южна Америка.

Бившите играчи на Манчестър Юнайтед бяха в основата на успеха за тима от “Бомбонера”. Герой за “синьо-жълтите” се превърна вратарят Серхио Ромеро, който хвана две дузпи, решителната дузпа за Бока бе реализирана от капитана Маркос Рохо, а звездата Единсон Кавани също отбеляза своята дузпа. Както е известно, тримата са били част от “червените дяволи”.

Атмосферата на “Хуан Доминго Перон” беше невероятна и играчите на Фернандо Гаго започнаха натиск от първата минута. Не бяха изминали и 120 секунди, когато гредата спаси Бока. Последваха няколко положения за Расинг, докато Бока направи първата си атака в края на първата част.

След почивката по-опитният тим на Хорхе Алмирон взе инициативата, но Кавани направи сериозен пропуск, а няколко пъти и топката мина покрай гредите на домакините.

Кавани пропусна да реши аржентинското дерби в Копа Либертадорес

Така срещата завърши отново 0:0, както преди седмица на “Бомбонера” и трябваше да се изпълняват дузпи.

Есекиел Себалиосс даде аванс на гостите, Ромеро спаси първата дузпа на Пиови. Лукас Янсон удвои, Хуан Кинтеро намали, но Кавани и върна преднината от два гола. Ромеро парира изстрела и на Сигали, след което Рохо разплака 55 000 по трибуните с точно изпълнение.

На полуфинала Бока излиза срещу фаворита за отличието Палмейрас. Двата тима играха полуфинал на тази фаза и през 2018 година, когато “генуезците” спечелиха и се класираха на финал, загубен от вечния враг Ривър Плейт.

Интересното е, че това бе четвърти пореден мач през този сезон в елиминациите, в който Бока не успява да победи след равенствата на осминафинала - 0:0 и 2:2, спечелен след дузпи, срещу Насионал (Монтевидео) и сега двете равенства 0:0 в четвъртфинала, като отново дузпите пратиха “генуезците” напред.