Енер Валенсия изпрати Интернасионал на полуфинал за Копа Либертадорес, сълзотворен газ мъчи играчите на терена

Интернасионал стана първият полуфиналист в турнира Копа Либертадорес. Това стана, след като тимът от Порто Алегре победи с 2:0 Боливар в реванша от четвъртфиналната фаза и с общ резултат 3:0 отстрани боливийския тим.

Големият герой за Интернасионал и в двата 1/4-финала бе Енер Валенсия. Еквадорецът вкара единствения гол преди седмица, а тази нощ реализира и двете попадения. Вандерсон проби много добре отляво в 11-ата минута, след което центрира перфектно по земя в наказателното поле и от около девет метра Валенсия простреля стража на гостите. В 60-ата минута 33-годишният нападател на Интернасионал сложи точка на спора. Този път Валенсия бе изведен от Патрик, напредна сам по десния фланг, влезе в наказателното поле, елиминира един съперник и със страхотен удар в далечния ъгъл направи 2:0.

Така Валенсия има четири гола в четири мача в настоящото издание на Копа Либертадорес.

И в този двубой не липсваха инциденти, като в края на първото полувреме мачът бе прекъснат за известно време, защото играчите се оплакаха от въздействието на сълзотворен газ. Впоследствие се разбра, че той бил използван от органите на реда пред стадиона, за да бъдат разпръснати фенове на Интернасионал.

Снимки: Imago