Задна ножица в добавеното време донесе триумф на Осасуна над Валенсия

Осасуна постигна драматична победа с 2:1 като гост на Валенсия в мач от третия кръг на Ла Лига. Играчите на Ягоба Арасате успяха да поведат след реализирана дузпа на Аймар Орос (24’) в средата на първата част и да удържат преднината си до последните десет минути на двубоя, когато Уго Дуро възстанови равенството. Гостите обаче стигнаха до изключително красиво победно попадение в добавеното време чрез Начо Видал (90’)

Домакините наложиха превъходство от първите минути най-вече с по-сериозния си процент владеене на топката.

Непредизвикана грешка на домакините в средата на терена в 20-ата минута, когато Пабло Ибанес открадна топката и напредна на скорост, но бе повален в наказателното поле от Тиери Корея. Зад топката застана Аймар Орос и реализира за 0:1. Домакините на свой ред опитаха да осъществят натиск до края на полувремето, но не успяха да стигнат до по-чисти положения.

Играчите на Рубен Бараха продължиха да бъдат активни след почивката в търсене на изравнително попадение. Те обаче допускаха доста грешки в последната фаза и не успяваха да създадат нещо запомнящо се пред Серхио Ерера. Това обаче се промени десет минути преди края, когато центриране на далечната греда от Хави Гера бе засечено отлично с глава от Уго Дуро, който реализира за 1:1.

Футболистите на Валенсия бяха близо до пълния обрат няколко минути след това, когато Ерера не се намеси достатъчно добре след далечен удар, но все пак стражът успя с крак да изчисти точно пред нахлуващия Хави Гера. Именно Гера не успя да се възползва от отлично подаване в наказателното поле и в добавеното време, когато се озова напълно сам с топка в крака само на няколко метра от голлинията, но стреля в тялото на вратаря.

Нещата обаче взеха различен обрат в края на добавеното време, когато противно на логиката в последните минути гостите от Осасуна стигнаха до корнер. Там топката бе центрирана към Анте Будимир, той я свали с глава към Начо Видял и той с великолепен ножичен удар преодоля Гиорги Мамардашвили за 1:2.

По този начин гостите прекъснаха перфектния до момента старт на Валенсия и отново се върнаха на победния път и вече имат шест точки, след като преди седмица допуснаха загуба от Атлетик Билбао.

Снимки: Gettyimages