Айнтрахт стигна до мъчно равенство с десет човека преди реванша с Левски

Противникът на Левски в плейофния кръг на Лигата на конференциите - Айнтрахт (Франкфурт) стигна до трудно равенство 1:1 с десет човека при гостуването си на Майнц в двубой от втория кръг на Бундеслигата. Домакините поведоха с гол на Жае-Сун Лий (25’), а “орлите” останаха с човек по-малко, след като Ансгар Кнауф (61’) бе изгонен, но все пак стигнаха до равенството с гол в добавеното време на Омар Мануш (90’)

Феновете на Левски ще могат да гледат на живо двубоя с Айнтрахт на видео стена на "Герена"

Срещата не предложи много емоции на феновете в първите двайсетина минути. Играчите на Дино Топмьолер бяха малко по-активни, но поредица от слаби отигравания в последната третина на терена ги лишиха от нещо по-опасно пред вратата на Майнц.

Спортният директор на Айнтрахт: Мачът не беше под наш контрол, Левски ни създаде доста проблеми

Домакините получиха дузпа в 22-ата минута, когато удар в наказателното поле срещна тялото на новото попълнение Робин Кох. Първоначално съдията посочи бялата точка, но впоследствие след намеса на ВАР то бе преразгледано и отменено.

Играчите на Майнц обаче стигнаха до гол още в следващата атака, когато едно на пръв поглед рутинно центриране в наказателното поле бе изпуснато от Кевин Трап, а топката отиде право на главата на Жае-Сун Лий, който откри резултата. Момчетата на Бо Свенсон пропиляха добра възможност за второ попадение в края на първата част, когато хубав удар от воле не намери очертанията на вратата.

Левски вече 40 години няма победа над германски отбор

Нещата не се промениха особено в началото на втората част, когато отново футболистите в червено и бяло на няколко пъти застрашиха вратата на Кевин Трап. Гостите от Айнтрахт отговориха с хубав пробив отляво на Омар Мармуш, но ударът с глава на Рандал Коло Муани премина покрай вратата.

Нещата за момчетата на Дино Топмьолер се влошиха още след час игра, когато Ансгар Кнауф не прецени добре една ситуация и извърши нарушение, което му донесе втори жълт и респективно червен картон. Десният халф-бек бе получил първото си предупреждение само петнайсетина минути преди това. Наставникът извади своята голяма звезда Коло Муани двайсетина минути преди края на редовното време, за да му даде почивка.

Малко след това отново Кевин Трап трябваше да се намесва на два пъти решително, за да предотвратява кълбото да навести мрежата му за втори път. Играчите на Айнтрахт все пак стигнаха до заветното равенство в добавеното време, когато резервата Ерик Ебимбе отлично проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле и пусна успоредно пред погледните на бранителите, а Омар Мануш, който се оказа на идеална позиция, промуши топката в мрежата зад Робин Центнер за 1:1. Така Айнтрахт заема шестото място в класирането с 4 точки след победата си в първия кръг. В четвъртък “орлите” ще се изправят срещу Левски в мач реванш от плейофния кръг на Лигата на конференциите.

Снимки: Gettyimages