Алмерия и Кадис не се победиха в луд мач с много картони

Отборите на Алмерия и Кадис направиха равенство 1:1 в среща от третия кръг на испанската Ла Лига. Със спечелената точка гостите се задържаха в първата половина на таблицата, докато домакините взеха за първи път нещо различно от поражение и се отлепиха от последното място, където се озова Севиля след поредния си слаб мач, загубен от Жирона с 1:2.

След нулево първо полувреме играта не се подобри след почивката, но поне играчите на терена се погрижиха зрителите на стадион “Рамон де Каранса” да не скучаят. Така 50-ата Едгар Гонзалес от гостите получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

Играчите на Алмерия почти мигновено се възползваха от численото си предимство на терена и в 59-ата минута Луис Ернандес откри резултата.

След това домакините не проявиха далновидност и не потърсиха втори гол, с който да си подсигурят победата. Така логично се стигна до петата минута на добавеното време, когато Кайку изравни резултата и огорчи мнозинството от феновете на стадиона.

До края имаше време и за още интересни моменти. Играчите на Алмерия се ядосаха от загубеното предимство и в незнанието си какво да направят започнаха да извършват груби нарушения, коего ескалира в десетата минута от продължението, когато Федерико Сан Еметерио си изпроси нелеп червен картон.

В следващия кръг играчите на Кадис имат тежко домакинство срещу отбора на Виляреал, докато футболистите на Алмерия ще преследват първа победа отново у дома срещу тима на Селта.

Снимки: Gettyimages