Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 1:0

Крумовград с нов успех в елита! Новакът удари и Локомотив (София)

Крумовград продължава с позитивните резултати от началото на сезона и днес се поздрави с успех с 2:0 срещу Локомотив (София). Срещата бе от седмия кръг на efbet Лига. Капитанът Божидар Кацаров (2) беше точен за домакините в началото на мача, а Алекс Колев (85) удвои след точно изпълнение на дузпа. Останаха съмнения обаче дали защитникът на гостите Алан Диас не играе първо с топката при положението с 11-метровият наказателен удар. Главен съдия на срещата бе Георги Гинчев.

Домакините показаха много добро лице в последните два кръга, побеждавайки ЦСКА 1948 и Ботев (Пловдив). В последния кръг новакът в елита демонстрира характер и стигна до обрат над "канарчетата". По този начин тимът се изкачи до шестото място с актив от девет точки.

Столичани пък са далеч от най-добрите си дни. Всички проблеми, които Локомотив имаше преди сезона, продължават с пълна сила и в efbet Лига. "Железничарите" са на 11-о място с шест пункта, като в последните два кръга бяха надиграни от Арда (Кърджали) и Хебър.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет към загиналите в автомобилна катастрофа четирима привърженици на Левски. Иначе интересът към самата среща не е никак голям. Около стотина привърженици заеха местата си на главната трибуна на Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика". Един от тях е Тити Папазов.

Крумовград поведе в самото начало на мача. Още във втората минута на срещата Божидар Кацаров засече подаване от корнер и прати топката във вратата на Александър Любенов за 1:0.

Малко по-късно далечен шут на Вячеслав Велев попадна право в обсега на вратаря на Локомотив. В 30-ата минута Янко Георгиев показа висота и спаси Крумовград Вратарят отрази много хубав изстрел с глава на Красимир Станоев, насочен в горния десен ъгъл на вратата. Последва хубава атака на домакините. Колев получи отдясно и с диагонален пас намери Юсеин, който овладя и продължи към Рапосо. Той път от своя страна подаде към Патрик Луан. Бразилецът беше фронтално срещу вратата, но не успя да нанесе добър удар.

Малко след началото на второто полувреме Георгиев от състава на Крумовград подаде към точката на дузпата, а оттам Миланович пробва удар, но стреля слабо. В 59-ата минута Симеон Мечев центрира и постави топката на главата на Станоев, който стреля, но право в ръцете на Янко Георгиев.

В 83-ата минута Крумовград получи правото да изпълни дузпа. Влезлият от резервната скамейка Мартин Сораков беше съсечен в наказателното поле от Алан Диас, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Останаха съмнения дали защитникът не играе първо с топката. Зад топката застана Алекс Колев, който заложи на силата и преодоля Александър Любенов. Веднага след попадението Колев провокира гостуващата публика, което създаде кратка суматоха.

В последната секунда на редовното време Любенов отрази мощен шут на Мартин Сораков.

КРУМОВГРАД - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:0
1:0 Божидар Кацаров (2)
2:0 Алекс Колев (85 д)

Стартови състави:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 5. Матей Шимич, 11. Александър Георгиев, 91. Вячеслав Велев, 44. Божидар Кацаров, 10. Серкан Юсеин, 13. Диего Рапосо, 17. Патрик Сантош, 9. Александър Колев, 14. Даниел Миланович;

ЛОКОМОТИВ: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 4. Диме Димов, 26. Красимир Милошев, 16. Симеон Мечев, 7. Фелипе Силва, 31. Красимир Станоев, 93. Стефан Ламбезе, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса, 12. Бруно Франко;

СЪДИЯ: Георги Гинчев
СТАДИОН: "Футболен комплекс Ботев 1912", Пловдив
НАЧАЛО: 19:00 часа