И Ивелин Попов не спаси Ботев от пореден срам на "Колежа" срещу новака Крумовград

Ботев (Пловдив) записа пореден срамен резултат от началото на сезона! "Канарчетата" допуснаха обрат срещу Крумовград и загубиха на "Колежа" с 1:2 в среща от 6-ия кръг на efbet Лига. Ивелин Попов (21) беше точен за домакините в своя дебютен мач за "канарчетата", а Патрик Луан (54) изравни. Диего Рапосо (82) беше точен за пълния обрат в мача. Двубоят на стадион „Христо Ботев“ бе ръководен от Красен Георгиев. Ботев определено забрави какво е да побеждаваш, а по-лошото е, че от началото на кампанията пловдивчани имат едва 2 точки в актива си от 6 изиграни мача. След мача имаше обидни скандирания към боса на "канарчетата" Антон Зингаревич. Откакто се премести на "Колежа" през месец април, Ботев все още не познава вкуса на победата на своя стадион.

Домакините все още търсят успеха, който убягва на Ботев от началото на сезона. „Канарчетата“ са в криза откъм резултати и напрежението в отбора вече се реже с нож. След загубата от Хебър с 0:1 преди седмица, феновете на Ботев имаха разговор с футболистите и наставника Станислав Генчев, като към наставника има пълна подкрепа от бултрасите.

Ботев има едва две точки в актива си, което не отговаря на очакванията, които имаше към отбора преди началото на сезона. През седмицата към състава се присъедини новото попълнение Ивелин Попов, който ще има задачата да внесе опит в съблекалнята на пловдивчани.

В същото време новакът Крумовград показа, че има своите достойнства и записа три значими успеха като домакин. Те дойдоха срещу шампиона Лудогорец, ЦСКА 1948 и Ботев.

В 3-ата минута Ботев имаше златна възможност да започне двубоя по страхотен начин - с гол. Самуел Акере проби по десния фланг и върна топката към дъгата на наказателното поле, където Янис Карабельов бе оставен непокрит. Халфът шутира от движение, но твърде слабо, което позволи на стража Янко Георгиев да избие топката в корнер.

20 Ботев (Пловдив) 1:2 Крумовград

В 11-ата минута Николай Минков и Акере разиграха помежду си, а последният стреля изключително неточно. Две минути по-късно Ивелин Попов пробяга няколко метра с топка в крака, след което подаде към свободния Янис Карабельов. Той с едно докосване върна назад към Балоянис, чийто удар от движение излезе в аут.

В 21-вата минута Ботев поведе в резултата с гол на Ивелин Попов, който ознаменува дебюта си за "канарчетата" по най-добрия начин. Домакините организираха бърза контраатака, при която топката стигна до Акере на десния фланг. Той тръгна да се надиграва с Александър Георгиев, преодоля го и шутира силно. Янко Георгиев отрази в първия момент, но при добавката Ивелин Попов не сгреши.

Гостите имаха претенции за игра с ръка на футболист на Ботев секунди преди контраатаката, но ВАР провери гола и потвърди решението на главния съдия. В 34-ата минута Алекс Колев имаше реална възможност да изравни, но не успя да преодолее Хидайет Ханкич от близко разстояние.

В 42-рата минута Серкан Юсеин центрира добре от корнер, а Матей Шимич се извиси над всички и стреля с глава. Топката обаче беше насочена право в ръцете на Ханкич. Секунди по-късно Ботев сбърка с изнасянето, което позволи на Патрик Дос Сантош да шутира от пеналтерията. Ударът на нападателя беше много слаб и не затрудно стража на домакините.

В 50-ата минута Самуел Акере нямаше късмет, защото ударът му от около 20 метра разтресе дясната греда на вратата зад Янко Георгиев. В 54-ата минута Крумовград изравни след сериозна грешка на защитата и вратаря Ханкич. Центриране на Серкан Юсеин на втора греда прехвърли всички и достигна до Даниел Миланович. Той отклони към Патрик Луан, а бразилецът отблизо не сбърка за 1:1.

Гостите можеха и да стигнат до бърз обрат, но Ханкич спря удар на Сораков. В 59-ата минута Янис Карабельов направи непростим пропуск. Ивелин Попов стигна до аутлинията, след което подаде към свободния си колега. Карабельов шутира от движение, но твърде слабо. Янко Георгиев плонжира и улови. Три минути по-късно Диего Рапосо центрира от левия фланг, намирайки Серкан Юсеин. Халфът спря топката, нагласи я на удобния си крак и шутира, но право в обсега на Ханкич.

В 71-вата минута Даниел Миланович не се поколеба да шутира от около 20 метра. Топката премина много застрашително до дясната греда на вратата. В 77-ата минута бомбен изстрел на капитана Божидар Кацаров беше отразен от Ханкич. Две минути по-късно отново вратарят на Ботев трябваше да се намесва след коварен удар на Серкан Юсеин с левия крак. При добавката Юсеин прати топката в аут.

В 82-рата минута Крумовград шокира Ботев. Гостите обърнаха резултата чрез Диего Рапосо. Джуниет Али центрира от лявото крило, а Даниел Миланович заложи топката в наказателното поле за Рапосо, който стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на Ханкич за 1:2.

В 87-ата минута Янко Георгиев отрази шут на Ивелин Попов. До края на срещата Ботев опитваше да се добере до равенството, но така и не успя да намери правилния път към вратата.