Синът на Любослав Пенев донесе победата на Хебър над Локомотив (София)

Отборът на Хебър постигна успех с 1:0 над Локомотив (София) в двубоя от шестия кръг на efbet Лига. В герой за гостите от Пазарджик се превърна синът на Любослав Пенев - Николас Пенев, който реализира единственото попадение в срещата.

По този начин Хебър се изкачи до третото място с актив от 11 точки. От друга страна Локомотив остана на десета позиция с едва 6 пункта.

Първата сериозна опасност дойде на сметката на домакините. Стражът на гостите Матвей Игонен бе много близо да направи фатална грешка, но все пак успя да изчисти кълбото.

В 3-ата минута Георги Вълчев отправи силен удар от далечна дистанция, но Александър Любенов изби в корнер.

24 Локомотив (София) 0:1 Хебър

В 16-ата минута Карлос Франса направи добър пробив, който завърши с удар с десния крак, но право в ръцете на вратаря на Хебър

В 25-ата минута Атанас Кабов получи перфектен пас по десния фланг. Крилото проби и намери на точката на дузпата Николас Пенев, който без проблеми заби своя първи гол в елита на българския футбол.

В 38-ата минута Карлос Охене комбинира с Георги Николов, който надскочи Даниел Ками, отправяйки удар с глава, но Александър Любенов се намеси. Малко по-късно халфът на гостите Карлос Охене също пробва рефлекса на стража на столичани, но отново се справи със ситуацията.

В 45-ата минута Симеон Мечев стреля от далечно разстояние, но ударът му мина високо над целта.

Първото по-опасно положение през втората част дойде в 51-ата минута. Красимир Милошев стреля от далечно разстояние, но ударът му не бе точен.

В 63-ата минута Стефан Ламбезе проби по десния фланг и центира в наказателното поле, а там топката се отби в ръката на Роберт Мазан. Главният съдия Георги Иванов отсъди дузпа, но след преглед с ВАР реферът отмени своето решение.

В 89-ата минута Ламбезе намери Калоян Кръстев в наказателното поле, но ударът с глава на нападателя не намери вратата. До края на срещата домакините не успяха да затруднят защитата на гостите и заслужено отборът на Любослав Пенев се поздрави с трите точки.

В следващия кръг Локомотив (София) гостува на Крумовград, а Хебър ще е домакин на Локомотив (Пловдив).

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – ХЕБЪР 0:1

0:1 Николас Пенев (25)

Стартови състави:

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 16. Симеон Мечев, 93. Стефан Ламбезе, 26. Красимир Милошев, 4. Диме Димов, 20. Диого Тешейра, 5. Даниел Ками, 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков

Хебър: 32. Матвей Игонен, 43. Жоао Сеско, 5. Мартин Михайлов, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 44. Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов, 8. Карлос Охене, 17. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов

СЪДИЯ: Георги Иванов
СТАДИОН: Локомотив", София

Снимки: Владимир Иванов