Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Абърдийн изненада шампиона на Швеция

Абърдийн стигна до изненадващо равенство при гостуването си на шампиона на Швеция Хекен в първи мач от плейофите на Лига Европа. Резултатът бе още по-малко вероятен, тъй като шотландците губеха с 0:2 в 69-ата минута.

Контраатака в 36-ата минута доведе до първия гол в мача, дело на тунизийския национал Амор Лайони, който завърши прекрасна комбинация на домакините. Шведите имаха предимство през първото полувреме, но то не бе чак толкова голямо, като гостите създадоха ситуации пред вратата на Абрахамсон.

След почивката Абърдийн заигра по-добре и беше в прогрес, когато игра с ръка на Маккензи в наказателното поле доведе до дузпа. Ибрахим Садик се разписа от бялата точка и удвои аванса на Хекен. Домакините се бяха запътили към успех, но шотландците ги шокираха с два гола за четири минути. Боян Миловски намали след мощен удар, а след това изведе Ники Девлин за изравнителния гол. Обратът можеше и да пълен, ако малко преди края попадение на дебютанта Джейми Макграт не бе отменено.