Хеттрик на Еран Захави донесе убедителна победа на Макаби (ТА)

Макаби (Тел Авив) е с единия крак в групите на Лигата на конференциите. Израелският тим разгроми с 4:1 гостуващия Целье, а над всички в двубоя на "Блумфийлд" беше Еран Захави. Неостаряващият нападател заби хеттрик във вратата на словенците, които завършиха в намален състав, след като Клемен Неманич получи червен картон в добавеното време.

Захави откри резултата от дузпа в 22-ата минута, но малко по-късно Грегор Байде възстанови равенството. Това бе и една от малкото възможности, открили се пред Целье.

В 52-ата минута Захави отново изведе домакините напред, а в 72-ата 36-годишният стрелец оформи хеттрика си след подаване на бившия футболист на Лудогорец Дан Битон. Четвъртото попадение за отбора от Тел Авив реализира Дор Тургеман в последните секунди.

Любопитен факт е, че начело на двата тима са бившите съотборници в Ливърпул Роби Кийн и Алберт Риера.