Саръбоюков не можа да се класира за финала на Световното

Българският представител в дългия скок на Световното първенство по лека атлетика Божидар Саръбоюков не можа да се класира на финала в сектора на стадиона в унгарската столица Будапеща.

Най-добрият опит на българина беше вторият му - 7.74 метра. При първото си изпълнение той регистрира 7.59, а последното беше с резултат 7.73.

Божидар Саръбоюков пред Sportal.bg: Надявам се големите имена да видят конкуренция в мен

Така той остана извън местата, даващи право на участие във финала. Квалификационната норма пък беше 8.15 метра.

19-годишният възпитаник на Димитър Карамфилов бе в квалификационна група “А” заедно с олимпийския шампион Милтядис Тентоглу. Неговото постижение на Световното от 7.74 метра му отреди 21-во място от 37 участници в пресявките.

По-рано този месец Саръбоюков спечели сребърни медали в скока на дължина и в тройния скок на Европейското първенство за юноши под 20 години в Йерусалим, като в скока на дължина завърши с нов национален рекорд за възрастта от 8.22.

Водеща снимка: startphoto.bg