"Пчеличките" ужилиха и Гранада

Райо Валекано стана третият отбор в Ла Лига с пълен актив от 6 точки след изиграването на втория кръг. "Пчеличките" се наложиха с 2:0 при визитата си на Гранада, след като на старта спечелиха със същия резултат и като гост на Алмерия. Днес попаденията за тима на Франсиско Родригес бяха дело на Алваро Гарсия и Пате Сис в последния четвърт час. Домакините пък завършиха в намален състав заради червения картон на Антонио Пуертас в 86-ата минута.

Райо показа по-ясни идеи как да стигне до трите точки от самото начало. Ранди Нтека и Флориан Лежюн имаха добри възможности да открият резултата преди почивката, когато Гранада не създаде нищо интересно в офанзивен план.

Големият шанс за домакините беше в 62-ата минута, но Браян Гарсия уцели гредата. Малко по-късно чудесна комбинация на Райо Валекано завърши с пас с пета на Уанй Лопес към Алваро Гарсия и прецизен удар на халфа за 0:1. Не след дълго резервата Раул Де Томас намери на добра позиция Пате Сис, който сложи точка на спора само три минути след появата си на терена.