Атлетик Билбао надви Осасуна в нервен сблъсък

Отборът на Атлетик Билбао завърши интересната програма за деня от 2-ия кръг в испанската Ла Лига с победа с 2:0 като гост срещу тима на Осасуна. Това бе първи успех за тима от северна Испания, докато за техните съперници поражението бе крачка назад след успеха преди седмица срещу състава на Селта.

И двете попадения за гостите от Билбао паднаха през първата част и то в рамките на само десет минути.

Първо, в 11-ата минута Иняки Уилямс отправи, който мина под напречната греда, след като беше изведен в наказателното поле от превъзходен прехвърлящ пас на Нико Уилямс. След това в 20-ата минута Горка Гурусета се разписа, след като стигна до подаване в наказателното поле и плъзна топката по трева в средата на мрежата зад гърба на стража на домакините Айтор.

До края мачът бе двуостър, като играчите на Осасуна яростно търсиха обрата или поне изравняването и създадоха почти 20 голови положения. Към края на срещата страстите взеха връх и двата отбора останаха с човек по-малко. В 60-ата минута Ойхан Сансет от Атлетик Билбао получи втори жълт картон, а в добавеното от съдията продължение Чими Авила си изпроси директно изгонване.

Снимки: Imago