Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Рафа Бенитес се завърна със загуба на старта на сезона в Ла Лига

Осасуна започна отлично новата кампания и спечели с 2:0 гостуването си на Селта на Рафаел Бенитес, който се завърна в Испания през това лято, в първи мач от новия сезон в Ла Лига. Двете попадения за победителите бяха отбелязани през двете полувремена чрез Рубен Гарсия (24’) и Мой Гомес (74’).

Рафа Бенитес беше представен като треньор на Селта

Гостите започнаха по-добре двубоя от самото му начало и изглеждаха много по-опасни от своя противник.Осасуна откри резултата в средата на първата част, когато центриране отдясно бе засечено от Анте Будимир, но вратарят на домакините със сетни усилия успя да докосне с пръсти, за да отиде топката в горната греда, но Рубен Гарсия отново с глава я прати в мрежата при втория опит на играчите на Ягоба Арасате. “Червените” продължиха с доброто си представяне и те пропуснаха още няколко много изгодни положения за гол до края на първото полувреме. Домакините от своя страна имаха претенции за дузпа в добавеното време, но те бяха подминати от рефера.

Футболистите на Ягоба Арасате удвоиха преднината си петнайсетина минути преди края на редовното време, когато голмайсторът Рубен Гарсия проби отлично, стреля силно с левия крак, топката обаче срещна лявата греда на Иван Вийяр, но само за да отиде в краката на Мой Гомес, който я прати в опразнената врата за втори път и по този начин сложи точка на спора в срещата.

Снимки: Gettyimages