Луда вечер в Гърция: АЕК възкръсна в добавеното време и изхвърли Динамо (Загреб)

В луда футболна вечер АЕК (Атина) елиминира Динамо (Загреб) в третия квалификационен кръг на Шампионската лига и ще играе срещу Антверп в плейофа за влизане в груповата фаза. Това се случи след драматичен реванш, който завърши 2:2. В първия двубой гръцкият първенец се беше наложил с 2:1 като гост и така продължава напред.

До 90-ата минута на ответната среща в Гърция хърватите водеха с 2:0, с което щяха да се класират. В добавеното време обаче “жълто-черните” успяха да вкарат две попадения, а пропуснаха и дузпа. В крайна сметка точно хърватинът и бивш играч на Динамо Домагой Вида заби решаващия гол за 2:2, с което АЕК триумфира.

По принцип този мач в Атина трябваше да бъде първият от дуела и да се изиграе още на 8 август. Преди началото му тогава обаче се стигна до сбиване между агитките на двата отбора, в резултат на което един от ултрасите на АЕК беше убит. Това принуди УЕФА тогава да отложи тази първа среща, а мачът в Загреб се превърна в първи.

Във въпросната среща на “Максимир” на 15 август АЕК пак ликува в продължението, когато заби победния си втори гол.

Очаквано реваншът в съботната вечер мина без хърватски фенове. В същото време беше почетена паметта на загиналия фен Михалис Катцурис.

Шампионът на Гърция започна силно и в първите 17 минути пропусна три положения. След това Динамо постепенно изравни играта и започна да създава шансове. Така се стигна до края на първата част, в която Йосип Шутало изведе своите напред. В 65-ата тимът от Загреб удвои преднината си, след като Роберт Любичич намери пролука през центъра на защитата на АЕК

Домакините заиграха ва банк в търсенето поне на гол, който да вкара сблъсъка в продължения. Две техни попадения не бяха зачитани заради засади, като вторият случай беше около 90-ата минута. Все пак обаче шут на Серхио Араухо две минути след изтичането на редовното време най-накрая порази мрежата на Доминик Ливакович и стадионът изригна.

Това обаче не беше всичко, защото десетата минута на добавеното време домакините спечелиха и дузпа. Ударът на Леви Гарсия беше спасен от вратаря, но притичалият Вида беше точен за 2:2 при добавката.

Динамо отпада от ШЛ, но ще играе плейоф за влизане в групите на Лига Европа, където ще се изправи срещу Спарта (Прага).

Снимки: Imago