Борусия (Дортмунд) излъга Кьолн с късен гол

Отборът на Борусия (Дортмунд), който през миналия сезон изпусна титлата в Бундеслигата в последния момент, успя да стартира успешно новата кампания, след като победи с 1:0 Кьолн на „Сигнал Идуна Парк“. Двубоят бе доста равностоен и гостите имаха своите положения, особено през второто полувреме, но ги пропуснаха. В 88-ата минута "жълто-черните" се възползваха максимално от един ъглов удар, след който Донийл Мален донесе победата на домакините.

Новите попълнения на „жълто-черните“ Рами Бенсебаини и Марсел Забитцер стартираха за домакините. Марко Ройс, който реши да се откаже от капитанската лента през лятото, също бе титуляр. Зюле имаше проблеми, но бе готов да започне. Карим Адейеми бе на пейката на Кьолн, а Леарт Пакарда, Расмус Карстенсен и Джан-Лука Валдшмит, които бяха привлечени през летния трансферен прозорец, започнаха.

Дортмунд имаше голямо предимство по отношение на контрола върху топката, но домакините не създаваха чисти положения. Първото такова бе в актива на Кьолн в 17-ата минута, когато удар на Зелке рикошира в крака на Зюле, след което срещна и гредата.

В 30-ата минута Борусия най-сетне създаде възможност. Джан намери с вертикално подаване Брант, който се освободи от един съперник и стреля добре, но Швебе изби. При последвалия корнер Ройс отклони центрирането на Брант към Хумелс, който остана на сантиметри от това засече на далечната греда и да открие резултата.

В 55-ата минута гостите пропуснеха страхотна възможност. Карстенсен центриран много опасно към Адамян, който засече от няколко метра, но Кобел направи страхотно спасяване. В 78-ата минута Кьолн пропиля още един голям шанс. Адамян бе оставен напълно сам на далечната греда, където засече центриране на Карстенсен, но арменецът стреля с глава близо до Кобел, който изби с крак.

Борусия измъкна победата в 88-ата минута. Брант центрира от корнер към близката греда, Нмеча отклони, а Мален прати топката във вратата под напречната греда.

Снимки: Imago