Аугсбург и Гладбах впечатлиха Германия с рекорд още в първия кръг

Отборите на Аугсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) изиграха спиращ дъха двубой на старта на сезона в германския елит, записвайки атрактивно 4:4. Тимовете си размениха по три гола още до почивката, а крайният резултат беше оформен чак в седмата минута на добавеното време, когато гостите изравниха от дузпа. Преди това “жребците” бяха дръпнали с 3:1, но после баварците обърнаха до 4:3, но не успяха да задържат аванса си.

Тези осем гола са изравнен рекорд за най-резултатен мач в откриващия кръг в Първа Бундеслига. Досега той се държеше еднолично от Байерн (Мюнхен), който през 2020 година прегази Шалке 04 с 8:0.

Борусия си осигури добър аванс от две попадения още до 27-ата минута след точни удари на Ко Итакура и новия нападател Томаш Чванчара. В 29-ата обаче Елвис Реджбекай намали с далечен шут.

В 37-ата Гладбах пак дръпна с два гола, благодарение на Натан Н’Гуму. Това обаче не беше краят за тази първа част, защото Максимилиан Бауер (41’) намали, а в продължението Свен Михел се разписа за 3:3 от наказателен удар.

След паузата високото голово темпо секна, за да се стигне до 76-ата, когато Рубен Варгас донесе обрата за 4:3.

Гостите обаче се пребориха за точката, когато в добавеното време спечелиха дузпа, вкарана от доскорошния съотборник на Мартин Минчев в Спарта (Прага) Чванчара.

Снимки: Imago