Хартс с голяма победа над Розенборг

Хартс успя да стигне до обрат срещу Розенборг и с късен гол го елиминира. Шотландците спечелиха домакинството си с 3:1 и с общ резултат 4:3 се класираха за плейофите на Лигата на конференциите, където ще се изправят срещу гръцкия ПАОК.

"Сърцата" бяха загубили първия с 1:2 и ситуацията им се усложни още повече в петата минута, когато Айзък Торвалдсон откри резултата на "Тайнкасъл". Той се разписа от добавка, след като вратарят Зандър Кларк се справи отлично с първия му удар.

Хартс обаче бързо се върна в мача, като в 13-ата минута Лорънс Шанкленд изравни. Той се измъкна от защитата и технично прехвърли стража на гостите. Домакините имаха предимство през голяма част от срещата. Още преди изравняването Ютаро Ода удари греда. По-късно Кент и Роулс пропуснаха добри възможности.

В началото на второто полувреме Камерън Девлин изравни общия резултат след силен удар от малък ъгъл. Постепенно Хартс изпусна инициативата и Розенборг започна да играе повече с топката. Мачът отиваше към продължения, когато Девлин стреля, топката се отклони и стадионът се разтресе от радостни емоции.

Снимки: Imago