Дузпи изпратиха Динамо (Киев) на дуел срещу Бешикташ

Динамо (Киев) се нуждаеше от дузпи, за да елиминира Арис в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите и да се класира за плейофа. Преди седмица украинският гранд беше загубил гостуването си в Солун с 0:1, но тази вечер стигна до драматично 2:1 в редовното време. След като в продълженията не паднаха попадения, се стигна до изпълненията от бялата точка. При тях футболистите на Динамо пропуснаха само веднъж, докато в същото време двама от Арис се провалиха.

Заради войната в Украйна реваншът се игра в Букурещ на стадиона на местния Рапид.

Арис имаше шанса да излезе напред в 39-ата минута чрез хърватина Невен Джурасек, но точно преди паузата съставът на Мирча Луческу изравни чрез 20-годишния Назар Волошин.

Гръцкият тим допусна грешка, след като пет минути преди края на редовните 90 минути, когато с единия крак беше в следващия кръг, позволи на украинците да вкарат втори гол на контраатака чрез Олександър Караваев.

Срещата влезе в продължения, в средата на които Домагой Павичич от отбора на Арис беше изгонен за втори жълт картон. И без него гърците удържаха до дузпите, но там отстъпиха.

За място в групите на ЛК Динамо (Киев) ще играе срещу Бешикташ. Арис пък отпада от евротурнирите.