Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Легия отстрани Аустрия (Виена) след голова драма

В изключителна драма се превърна реваншът между Аустрия (Виена) и Легия (Варшава) от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Поляците спечелиха с 5:3 в Австрия и продължават напред с общ резултат 6:5.

Легия водеше с 3:0 след час игра след попадения на Елитим, Гуал и Пекарт. Два гола на Андреас Грубер изравниха общия резултат. Резервата Мачией Росолек направи резултата 2:4 три минути преди края на редовното време, а малко след това Аустрия остана с човек по-малко.

В добавеното време обаче паднаха още две попадения. Първо Райнхолд Ранфтъл отново изравни общия резултат и австрийците очакваха да стигнат до продължения. Гол на влезлия като резерва Ернест Мучи в 100-ата минута върна аванса от две попадения на гостите и ги класира за плейофите на турнира.

Следващият съперник на Легия ще е датският Мидтиланд, който спечели с 5:1 домакинството си на Омония (Никозия). Кипърският тим беше в добра позиция след успех с 1:0 в първия мач, но остана с човек по-малко в 24-ата минута, когато Кусулос получи червен картон. Малко по-късно Мидтиланд поведе с гол на Гуе-Сун от дузпа.

Гостите успяха да изравнят четири минути след това след попадение на Какулис, но два гола на Франкулино Джу в края на първата част решиха мача. 19-годишният нападател от Гвинея-Бисау оформи свой хеттрик в 64-ата минута. Армин Гигович оформи крайното 5:1 в 80-ата минута.