ФКСБ отпадна от турнирите след загуба в Дания

Приключи европейското участие на тима на ФКСБ, който във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите елиминира ЦСКА 1948. В сблъсък от третия кръг румънският тим не успя да се справи със следващото си препятствие в лицето на Нордселанд и след поражение с 0:2 в реванша отпада. Първата среща в Букурещ преди седмица беше завършила 0:0.

ФКСБ падна жертва на голмайстора на Нордселанд Маркус Ингвартсен, който допреди няколко месеца играеше в Бундеслигата за Майнц 05. Юношата на клуба реализира и двата гола за домакините, които бяха улеснени и от червен картон за румънците.

Ингвартсен беше точен за 1:0 от дузпа две минути преди паузата, с което “тигрите” взеха аванс и накараха гостите да атакуват.

В 62-рата минута обаче капитанът на румънския национален тим Влад Кирикеш си изкара втори жълт картон и беше изгонен от игра.

В 85-ата отборът от Букурещ инкасира второ попадение, отново дело на Ингвартсен.

В плейофа за влизане в групите Нордселанд ще спори победителя от двойката Партизан - Сабах (Баку).