Ранен червен картон провали ХИК срещу Карабах

Карабах спечели с 2:1 гостуването си на ХИК в Хелзинки и с общ резултат 4:2 се класира за плейофния кръг на Лига Европа. Тимът от Азербайджан направи обрат във финландската столица, след като получи гол още в 10-ата минута. Малко по-късно Кевин Куасиви-Бенисан от домакините получи червен картон и това се оказа фатално за ХИК.

Попадението за скандинавците беше дело на Сантери Хощика. Всичко тръгна от груба грешка на вратаря на Карабах Шахрудин Махамадалиев, след която негови съотборници на два пъти изчистиха топката пред голлинията, но нямаше какво да сторят при удара на Хощика. В 16-ата минута Куасиви-Бенисан, който вече имаше жълт картон, извърши още едно грубо нарушение и остави домакините в намален състав.

Последваха няколко пропуска на Карабах, а в самия край на полувремето азерите си спечелиха дузпа, след като Георгиос Канелопулос не прецени шпагата си в наказателното поле. От бялата точка Торал Байрамов изравни - 1:1. В 56-ата минута Бадави Хюсеинов намери на чиста позиция Ясин Бензия и звездата на Карабах донесе победата на тима си.

В спор за място в груповата фаза на Лига Европа азерите ще се срещнат с Олимпия (Любляна).