Сампдория ликува след дузпи в официалния дебют на Пирло

Сампдория преодоля първия кръг за Купата на Италия след победа с дузпи над Зюдтирол. В редовното време срещата на “Луиджи Ферарис” завърши 1:1. Това беше официален дебют за новия наставник на “моряците” Андреа Пирло.

След като елитните Емполи и Монца вече напуснаха турнира, изпадналият от Серия “А” Сампдория също изпита сериозни трудности. Домакините поведоха с попадение на Мехди Лерис в 17-ата минута, но в самия край на първата част Данниел Казираги изравни и този резултат се запази до края на първата част и в продълженията.

При дузпите първи сбърка Фабио Депаоли от Сампдория, но след това всички негови съоотборници бяха точни, а за Зюдтирол пропуски направиха Жереми Брю и Андреа Масиело. Победата на Самп донесе Никола Муру

До продължения се стигна и в двубоя между Кремонезе и Кротоне. В редовното време съперниците си размениха по един гол, като Марко Туминейо изведе гостите напред, а Феликс Афеня-Гиан възстанови равенството. Малко преди изтичането на редовното време попадение на Кристиан Буонаюто беше отменено, но в допълнителните 30 минути домакините наложиха волята си благодарение на точни изстрели на Франко Васкес и Шарл Пике.