Интернационален Берое не се даде на "Ивайло", Етър продължава без победа

Етър и Берое завършиха 2:2 в интересен двубой от петия кръг на efbet Лига. Атакуващият халф Франческо Селесте откри резултата с глава в 25-ата минута. 180 секунди преди края на първата част Мартин Тошев изравни с ефектен гол. В 59-ата минута домакините постигнаха обрат чрез Шахредин Бухолда, а Лучано Скуадроне изравни отблизо в 77-ата. Така двата отбора записаха първо равенство през сезона, като за момчетата на Емануел Луканов това е и първа точка въобще. Заралии пък продължават да държат позиция в горната част на таблицата с актив от 10 пункта. Направи впечатление, че в стартовата единайсеторка на гостите от Стара Загора нямаше българи.

За първи път за 107 години: Берое излезе без нито един българин

Срещата започна в спокойно темпо. Първата реална опасност се откри пред централния нападател на домакините Мартин Тошев. Деветката на Етър се справи с Тиаго Сейхас и напредна отляво, но изстрелът му от малък ъгъл беше спасен от аржентинеца Родриго Ачинели. Последваха два опасни удара на Вини Трибуле, преминали покрай рамката на болярите.

В 25-ата минута резултатът беше открит. Бразилският бек Густаво Каскардо центрира меко в наказателното поле на Етър и аржентинецът Франческо Селесте намери мрежата с глава - 1:0 за Берое. След пет минути Кольо Станев застраши вратата на "бяло-зелените" с изстрел отдясно, но Родриго Ачинели изби, а Каскардо попречи на Димо Бакалов да направи добавка. В 36-ата минута Мартин Тошев не успя да нанесе воле пред рамката на Берое, а сетне силен шут на панамския полузащитник на "виолетовите" Мартин Моран профуча над целта.

Натискът наложен от болярите даде резултат в 42-ата минута. Добра акция на Етър по левия фланг позволи на капитана Крум Стоянов да центрира във вратарското поле на заралии, където Мартин Тошев с красив удар с глава матира Родриго Ачинели за 1:1 - първи гол на опитния нападател в елита с виолетовата фланелка.

В 59-ата минута великотърновци постигнаха обрат с добро изпълнение на Шахредин Бухолда. Френският защитник простреля с плътен удар вратаря на Берое Ачинели, след като Кольо Станев му свали с гърди топката на границата на пеналтерията - 2:1 за болярите. Малко след второто попадение на домакините, резервата Дамян Йорданов можеше да изравни, но ударът на халфа пропусна да се спре в десния ъгъл на вратата на Етър

В 77-ата минута юношата на Естудиантес Лучано Скуадроне изравни с удар отблизо - 2:2. Защитникът на Берое се оказа на точното място при разбъркване пред голлинията на "виолетовите" и топката беше в мрежата. До края нов гол не падна и така Волен Чинков наду свирката за финал при 2:2.

Етър 2:2 Берое

0:1 Франческо Селесте (25)
1:1 Мартин Тошев (42)
2:1 Шахредин Бухолда (59)
2:2 Лучано Скуадроне (77)

Стартовите състави:

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 25. Крум Стоянов, 8. Мартин Моран, 24. Шахредин Бухолда, 29. Янко Ангелов, 7. Кольо Станев, 70. Димо Бакалов, 9. Мартин Тошев.

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 4. Франческо Селесте, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 11. Франциско Политано, 17. Едвин Ласо, 21. Тиаго Сейхас, 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севайос.

Снимки: Startphoto