Рен с убедителен успех на старта

Рен, който е един от претендентите за призовите места във Лига 1, стартира сезона с убедителна победа. Бретонци спечелиха с 5:1 домакинството си на Метц

Тимът на Бруно Женесио откри резултата в 20-ата минута чрез Арно Калимуендо, но само минута по-късно Мец изравни чрез Юсеф Мазиз. Рен изкова успеха си за 15 минути през второто полувреме, като първо Амин Гуири ги изведе отново напред, а след това Жереми Доку отбеляза успокоителното трето попадение. Малко преди края на редовното време Ибрахим Салах вкара за 4:1, а минути след това отново Салах оформи крайното 5:1.

Снимки: Imago