Страхотно попадение пречупи ЦСКА 1948 и донесе втори запомнящ се успех за Крумовград

Отборът на Крумовград изигра много силен мач и победи ЦСКА 1948 с 1:0 в пловдивския квартал "Коматево" в последния двубой от петия кръг на efbet Лига. Точен за домакините беше Даниел Миланович в 72-рата минута. Той отбеляза страхотно попадение с шут от далечна дистанция. Срещата бе ръководена от варненския рефер Драгомир Драганов, който отсъди дузпа в полза на домакините в 30-ата минута, но ВАР се намеси и съдията отмени решението си. Двата тима нацелиха гредата по веднъж, а официален дебют с "червената" фланелка записа Никола Илиев.

ЦСКА 1948 търсеше връщане към победите, но така и не успя да намери правилния път. Футболистите на Атанас Рибарски започнаха отлично сезона - победа над Левски насред "Герена". Последва успех с 3:0 над Пирин (Благоевград), за да дойдат мачовете с ФКСБ в Лигата на конференциите, където "червените" отпаднаха с общ резултат 2:4. След това отборът допусна изненадващо реми с Хебър (Пазарджик) насред Бистрица, което го отдалечи от челните места във временното класиране. Крумовград си припомни какво е победа, след като започна сезона с успех над Лудогорец с 1:0, но след това загуби от ЦСКА - София с 0:1, от Черно море с 1:3 и от Берое с 0:2.

Много ВИП гости ще гледат днешния двубой. На трибуните в Коматево пристигна босът на ЦСКА 1948 Цветомир Найденов. Тити Папазов също ще гледа срещата в компанията на наставника на Ботев Станислав Генчев, който ще разузнава бъдещия съперник на "канарчетата". В делегацията на "червените" са Добрин Гьонов и Стойчо Младенов. За пореден път на стадиона дойде и новият шеф на съдиите Давид Борбалан.

В 12-ата минута на двубоя ЦСКА 1948 беше много близо до това да поведе в резултата. Лоша намеса на защитник на домакините, който изчисти право в краката на Талис Енрике, позволи на атакуващия футболист на "червените" да нанесе мощен удар. Шутът разклати страничната греда, като след него топката излезе в тъч. Веднага след това Бирсент Карагарен беше намерен в наказателното поле с центриране от левия фланг. Бившият играч на Локомотив (Пловдив) спря на гърди, но стреля в аут.

ЦСКА 1948 натисна след равностойните първи минути на двубоя и създаде ново положение, при което Георги Русев шутира в аут с левия си крак.

Крумовград отговори с удар на вратата от Божидар Кацаров, останал сам пред дъгата на наказателното поле. Последва бърза размяна да опасни удари. Първо Крумовград организира добра атака в 21-вата минута, при която Патрик Дос Сантош беше намерен пред наказателното поле. Последва шут към далечния ъгъл, който мина застрашително покрай гредата. Веднага "червените" отговориха с удар на Педро Енрике по земя, при който Янко Георгиев се намеси.

В 30-ата минута главният съдия Драгомир Драганов посочи бялата точка за дузпа в полза на Крумовград. Божидар Кацаров стреля с глава а от близко разстояние тя се удари в Георги Русев. Драганов и всички по трибуните помислиха, че топката се е ударила в ръката на футболиста на "червените", но ВАР се намеси и Драганов промени решението си, защото Русев играе с гърди.

В 36-ата минута Педро Енрике виждаше как топката влиза в мрежата след страхотно негово изпълнение на фаул, но Янко Георгиев с една ръка и блестящ плонж изби в корнер. Четири минути по-късно Патрик направи двойно подаване с Рапосо и стреля технично, но нямаше късмет, защото топката излезе в аут.

В 48-ата минута Серкан Юсеин качи топката на главата на Божидар Кацаров след центриране от ъглов удар. Изстрелът на капитана на Крумовград не беше никак лош, но мина покрай вратата. В 53-ата минута Крумовград също нацели гредата. Шимич атакува отлично центрирана топка от Серкан Юсеин, но докосването на футболиста срещна страничния стълб. Последваха два шута в аут. Първо Серкан Юсеин не намери очертанията на вратата от фаул, а след това мощен удар на Георги Русев спря в гостуващия сектор.

В 66-ата минута Никола Илиев влезе в игра и направи официален дебют, заменяйки Георги Русев. В 72-рата минута Крумовград поведе в резултата със страхотно попадение на Даниел Миланович. Той пое топката, напредна, не бе срещнат от нито един футболист на "червените", след което шутира от далечна дистанция. Топката падна много коварно под горната греда и направи безпомощен стража Даниел Наумов.

В 86-ата минута Ивайло Чочев получи топката с гърди към вратата. Той пое кълбото и веднага се обърна, след което нанесе удар, но над гредатата. До края на двубоя ЦСКА 1948 обгради тима на Крумовград в неговата половина, но без успех.

Крумовград - ЦСКА 1948 1:0
1:0 Даниел Миланович (72)

Стартови състави:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 91. Вячеслав Велев, 3. Калоян Пехливанов, 5. Матей Шимич, 11. Александър Георгиев, 44. Божидар Кацаров, 10, Серкан Юсеин, 14. Даниел Миланович, 13. Диего Рапосо, 23. Димитър Тонев, 17. Патрик Дос Сантош;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 11. Бирсент Карагарен, 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов, 24. Ерденис Гурища, 18. Ивайло Чочев, 4. Мики Орачев, 8. Педро Енрике, 87. Симеон Петров, 5. Елитон Джордж, 7. Талис Енрике;

Стадион: "Никола Щерев-Старика", Пловдив
Съдия: Драгомир Драганов
Начало: 21:15 часа

Снимки: Startphoto