Победи за Бешикташ и Розенборг, Мидтиланд със загуба в Кипър

Бешикташ взе солиден аванс след първия мач срещу Нефтчи Баку от третия квалификационен кръг на Лигата на на конференциите. Турският гранд спечели с 3:1 гостуването си в Азербайджан и уверено гледа към плейофите. Бешикташ водеше с два гола на почивката след попадения на Абубакар и Мулека. Учан увеличи аванса на гостите рпеди Лебон да върне едно попадение за Нефтчи.

Розенборг, който е далеч от силните си години, спечели с 2:1 домакинството си на Хартс. Попадение на Лорънс Шанкленд след удар с глава в 78-ата минута запази надеждите на шотландците. Норвежците имаха предимство през първата част, когато вкараха и двата си гола. Емил Фредериксен откри, а Джейдън Нелсон се разписа в самия край на първата част.

Хартс се представи далеч по-добре през второто полувреме и стигна до гол, дело на капитана на тима. Сред титулярите на Розенборг бе 16-годишният Свере Нипан, който играе редовно последните месеци. Халфът изигра силен мач и бе в основата на първия гол, след като проби и намери Фредриксен.

Мидтиланд загуби с 0:1 гостуването си на Омония (Никозия). Единственото попадение в мача бе дело на Роман Безус в 36-ата минута. Датчаните имаха сериозни проблеми и в предишния кръг, когато гол в продълженията им осигури класирането срещу Прогрес от Люксембург.

Аустрия (Виена) спечили с 2:1 като гост на Легия (Варшава). Поляците запазиха някакви надежди за реванша с гола на резервана Ернест Мучи в 87-ата минута. Румънският Сепси, който отстрани ЦСКА-София, направи 1:1 в домакинството си на Актобе от Казахстан.

Снимки: Imago