Тулуза изненада Рома

Жозе Моуриньо и Рома претърпяха изненадващ провал в мач от предсезонната си подготовка. “Римските вълци” отстъпиха в контрола с 1:2 от тима на Тулуза, който през последния сезон завърши в долната половина на френската Лига 1.

Тайс Далинга шокира римляните след само шест минути игра, като около средата на полувремето момчетата на Жозе Моуриньо се съвзеха и изравниха резултата в 26-ата минута след попадение на Пауло Дибала.

След почивката двамата треньори подмениха всичките си играчи на терена, но това бе напът да не доведе до никакви промени в резултата. Футболистите на Тулуза обаче не се отказаха от идеята да изненадат именития си съперник и удариха още веднъж секунди преди да изтече редовното време, когато се разписа Янис Беграуи.

Това бе последната контрола и за двата отбора преди началото на новия сезон. Първи новата кампания започват французите, които в Лига 1 в първия кръг се изправят срещу тима на Нант на 13 август (неделя) от 16:00 българско време. Възпитаниците на Жозе Моуриньо от своя страна имат една идея повече време за почивка, като на 20 август (неделя) откриват сезона в Серия “А” срещу състава на Салернитана в мач на “Олимпико” от 19:30.

Снимки: Imago