Даниел Еванс ще бъде съперник на Григор Димитров на полуфиналите във Вашингтон

Григор Димитро ще се изправи срещу британеца Даниел Еванс на полуфиналите на турнира от веригата ATP 500 на твърди кортове в американската столица Вашингтон. Еванс достигна до тази фаза след 6:4 и 7:5 срещу представителя на домакините Франсис Тиафо.

Димитров пък получи правото да играе на полуфиналите, след като неговият съперник на четвъртфинала Юго Юмбер се отказа от турнира още преди началото на двубоя с българина. Преди това родният №1 победи Макензи Макдоналд и Емил Руусувуори без да загуби нито сет, за да достигне до първия си полуфинал във Вашингтон в своето осмо участие на турнира. За него това е трети полуфинал за сезона, след тези в Ротердам през февруари и в Женева през юни.

Григор Димитров е полуфиналист във Вашингтон без игра

Полуфиналният двубой между Димитров и Еванс е втори от днешната програма във Вашингтон и той трябва да започне около 3:20 часа сутринта българско време. В 2:00 часа пък ще започне първият полуфинал, в който един срещу друг ще се изправят водачът в схемата Тайлър Фриц и нидерландеца Талон Грикспор.