Юношите на Левски се справиха с талантите на ЦСКА - София

Отборът на Левски спечели с 2:0 дербито с ЦСКА - София от първия кръг на Елитната група до 17 години. Срещата се игра на базата на "червените" в Панчарево и бе излъчвана пряко в ефира на Sportal.bg. Попаденията за "сините" бяха дело на Михаил Петров и Стивън Стоянчов.

25 ЦСКА - София U17 - Левски U17

Двубоят стартира с доста грешки, а първата добра възможност се откри в 17-ата минута пред Илия Димитров, който стреля в близкия ъгъл, но вратарят на Левски изби в корнер. В 39-ата минута домакините бяха близо до откриване на резултата, но удар на Юлиян Гилов се отби в гредата.

В края на първата част футболистите на Левски откриха резултата. Стивън Стоянчев бе фаулиран в опасна близост до вратата на ЦСКА - София, зад топката застана Михаил Петров, който майсторски се разписа.

Второто полувреме започна перфектно за гостите, след като още в първата минута грешка на ЦСКА - София бе наказана от Стивън Стоянчов.

В края на срещата "червените" бяха близо до намаляване на резултата, но удар на Антон Толев попадна в гредата.