Борис Станков и Никола Бушняков в студио "Дерби": "Скачени съдове" ли са Левски и ЦСКА-София

Розенборг оцеля в драма с продължения

Розенборг преодоля втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите изключително трудно. Норвежците отстраниха Крусейдърс от Северна Ирландия след успех с 3:2 след продължения.

Срещата завърши 1:1 в редовното време, а първият мач бе приключил при 2:2. В продълженията паднаха три гола и бе показан червен картон за гостите. В следващия кръг Розенборг ще се изправи срещу шотландския Хартс.

Розенборг имаше нужда от победа и държеше инициативата в началото на двубоя, въпреки че превъзходството му не бе сериозно. Тимът на Свейн Маален поведе в 33-ата минуат след попадение на Джейдъсн Нелсън. Малко преди почивката след разбъркване в наказателното поле на домакините Филип Лоури изравни.

През втората част норвежците имаха предимство, но съперникът им се държеше и не допусна нов гол, въпреки че секунди преди края на редовното време Джони Тъфи трябваше да прави страхотно спасяване след удар с глава на Торвалдсон. Розенборг натисна още повече в продълженията и стигна до гол в 102-ата минута, когато Торвалдсон този път преодоля Тъфи с глава.

Крузейдърс обаче отново шокира домакините. В самия край на първото продължение Пол Хийтли завърши отлична контраатака. Голмайсторът обаче изрита топката надалаче, за да спечели време, и получи втори жълт картон. В 108-ата минута Лео Корнич отбеляза нов гол за Розенборг и това пречупи гостите.

Снимки: Imago