Мароко надви Колумбия, но и двата тима продължиха за сметка на Германия

Мароко победи Колумбия с 1:0 в последен мач за двата тима от група “H” на световното първенство за жени, игран в Пърт. Aниса Лахмари отбеляза единственото попадение в мача (45+5’), а срещата се оказа щастлива и за двата тима, които с този резултат продължиха към елиминациите за сметка на големия фаворит Германия.

Решителният момент дойде в края на полувремето, когато бе извършено нарушение в наказателното поле на Колумбия и реферът посочи бялата точка. Гизлан Шебак стреля от дузпата, но колумбийската вратарка Каталина Перес спаси. В последвалото разбъркване обаче най-съобразителна бе Аниса Лахмари, която успя да чукне топката в мрежата - 1:0 за Мароко.

През втората част колумбийките опитаха натиск, но така и не успяха да върнат попадението.Така с този резултат и двата отбора продължиха към осминафиналите, като Колумбия спечели групата си и ще играе с Ямайка, докато дебютантките от Мароко записаха историческо класиране за елиминациите, където ще срещнат Франция.

Снимки: Imago